W dniach 31.05. – 01.06. 2010 r. pracownicy Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Białowieska” uczestniczyli w dwudniowym seminarium wyjazdowym dla 40 osób z organów LGD, specjalistów PODR współpracujących z LGD oraz mieszkańców obszarów wiejskich województwa podlaskiego pt.Poznanie dobrych praktyk w działaniach PROW 2007 – 2013 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”. Seminarium zorganizowane było przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Pierwszego dnia seminarium uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z działalnością Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek” w Dobrym Mieście. Prezes LGD pani Małgorzata Ofierska zaprezentowała m.in. dobre i sprawdzone działania zrealizowane w pierwszym (2009) roku funkcjonowania LGD w ramach PROW tj.: działania informacyjne i rozwój aktywności mieszkańców w realizacji LSR, zadania animacyjne i edukacyjne dla mieszkańców i członków LGD, doświadczenia w funkcjonowaniu biura w kontekście obowiązków rozliczeniowych, informacyjnych, doradczych pracowników i członków organów LGD.
Oprócz teoretycznej części seminarium odbył się wyjazd studyjny w celu praktycznego zapoznania się z realizacją działań omówionych w części pierwszej seminarium. Podczas wyjazdu odbyło się spotkanie z wiejską organizacją pozarządową, która nie funkcjonuje dłużej niż rok, a już ma za sobą liczne sukcesy w aktywizacji mieszkańców wsi do wspólnych działań i przedsięwzięć. Odbyła się także prezentacja szlaku rowerowego i infrastruktury mu towarzyszącej, utworzonych w partnerstwie Leader.
Następnego dnia uczestnicy seminarium odwiedzili siedzibę LGD „Gminy Powiatu Świeckiego” gdzie doszło do spotkania z pracownikami biura, którzy przedstawili zasady funkcjonowania biura LGD. Podczas seminarium zostały przekazane informacje odnośnie projektów współpracy wdrażanych przez miejscowe LGD jak też wdrażanie lokalnych strategii rozwoju. Po przeprowadzonych wykładach również odbył się wyjazd studyjny. Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili m.in. chatę pomennonicką w Dolinie Dolnej Wisły, we wsi Chrostkowo, wpisanej do LSR LGD „Gminy Powiatu Świeckiego” jako dziedzictwo kulturowe i historyczne.
Następnym i ostatnim punktem wyjazdu było zwiedzanie zabytkowego młyna i mini skansenu uli położonych na terenie, na którym co roku odbywa się Festiwal Smaku.